Jak upiąć firanki w oknie i cieszyć się stylowym wnętrzem? Przedstawiamy kilka naszych rad!

Jak upiąć firanki w oknie i cieszyć się stylowym wnętrzem?

 

Twoje okna mogą wyglądać pięknie, pod warunkiem, że umiejętnie zepniesz wiszące w nich ozdoby. W zależności od tego, do jakiego pomieszczenia szukasz rolet, zasłon lub firan, możesz je wszystkie dodatkowo uatrakcyjnić. Nie muszą one jedynie swobodnie zwisać i zasłaniać całej przestrzeni. Sprawdź jak upiąć firanki w oknie, by nadać im wyjątkowego wyrazu.

 

Upinanie firan w oknie szansą na wykorzystanie swoich zapasów

 

Wiele osób skreśla je na samym początku, wychodząc z założenia, że firany w oknie to jedynie zbierające kurz ściany białego materiału. Zastępują je więc wszelkiej maści roletami i żaluzjami. Warto jednak dać firankom szansę, wybierając takie, które stworzą w oknach ciekawe kompozycje. Wiele zależy bowiem od ich długości i sposobu upięcia firan, które może odmienić nawet wspomnianą białą płachtę. Szczególnie gdy w Twoich szafach gromadzisz ich sporą ilość i nie bardzo chcesz je po prostu wyrzucić. Nie musisz mieć nawet szczególnych umiejętności, by przeobrazić swoje okna i wnętrza.

 

Jak upiąć firanki w oknie, by wyglądały zjawiskowo?

 

Tak naprawdę ile okien, firan i osób, tyle sposób na wykonanie upięcia. Artystyczny nieład to szansa na Twoją kreatywność, której możesz pozwolić poprowadzić Cię w nieznanym kierunku. Jeśli jednak nie masz pojęcia jak się za to zabrać, skorzystaj ze sprawdzonych metod na spięcie firanek w oknie. Popularny sposób polega na uchwyceniu firany w połowie jej długości i przypięciu jej do ściany, co pozwoli prawie całkowicie odsłonić okno. Zamiast przypięcia, możesz związać firanę, dzięki czemu będzie ona swobodnie zwisała po bokach wnęki okiennej. Wykorzystaj do tego pasujące do wnętrza dodatki, a z pewnością stanie się ono przytulniejsze i bardziej spójne.

Upinanie firany na długość nie jest jedyną metodą na spektakularne okna. Jeśli skorzystasz z magnetycznych podwiązek, możesz spiąć nimi materiał na szerokość. Wtedy boki wnęki okiennej pozostaną zasłonięte, a Ty zyskasz efektywny, centralnie ulokowany prześwit. Jeśli wykorzystasz kilka magnesów, powstanie stylowa fala, dzięki której Twoja firana nie będzie plątała się po podłodze czy parapecie.

 

Firany w oknie, których nie trzeba upinać

 

Oczywiście wciąż znajdą się zwolennicy pozostawienia firan samych sobie, bez upinania. Warto jednak wziąć pod uwagę sposoby na ich marszczenie, dzięki którym uzyskasz interesujący efekt. Firana nie musi być już nudnym znakiem dawnych czasów, lecz nowoczesnym dodatkiem do wnętrz. Wiedząc już jak upiąć firanki w oknie i znając alternatywne sposoby udekorowania, wierzymy że dasz im drugą szansę.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl