Czym sugerować się przy wyborze firany do pokoju? Przedstawiamy garść inspiracji!

Jak wybrać firanę do pokoju?

Tekstylia to dodatki, które mogą zdziałać wiele, jeśli chodzi o wygląd pomieszczenia. Nawet niewielkie okno może nabrać wyjątkowego wyglądu, jeśli zawiesi się na nim ładnie wyglądające firany. Sklep online to dobre miejsce do ich zakupu, ponieważ można poświęcić na spokojny wybór dekoracji więcej czasu niż w sklepie stacjonarnym. Zanim jednak podejmie się taką decyzję, należy zastanowić się nad kilkoma aspektami związanymi z ich wyborem.

Decyzja na temat wystroju

Warto zastanowić się nad tym, jaki styl tkaniny i jej ułożenia wybrać. Jeśli chodzi o firanki sklep posiada wiele różnorodnych możliwości. Są wśród nich zarówno modele klasyczne, jak i bardziej fantazyjne. Układają się w żaboty, łuki czy konstrukcję asymetryczną. Można skorzystać z oryginalnych upięć materiałów obszytych gipiurą. Prezentują się niezwykle efektownie, zwłaszcza jeśli skorzysta się z modelu uformowanego draperiami. Wszystko zależy od tego, jaki styl lubią domownicy.

Dopasowanie do gustów

Jeśli chodzi o mieszkańców domu, warto porozmawiać na temat tego, jaką oprawę okna preferują. Jeśli np. mieszkanie jest bardzo nasłonecznione i nie odpowiada to domownikom, dobrym rozwiązaniem będzie grubszy materiał. Jego najlepszym przykładem jest MATERIAŁ ZASŁONOWY. JEGO gęsty splot przepuszcza niewiele światła. Jeżeli z kolei domownicy chcą wypoczywać w pomieszczeniach, w których jest dużo słońca, warto postawić na tiulowy materiał. Dzięki jego strukturze, duża ilość światła będzie mogła przedrzeć się do pokoju.

Codzienne użytkowanie

Każda z tkanin ma inne właściwości i opłaca się to wykorzystać w praktyce. Przykładowo, markizeta, WOAL Z ŻAKARDOWYM WZOREM, CZY WOAL KRESZOWANY nie wymagaJĄ prasowania. Jeśli nie lubimy tej czynności, warto wybrać sklep z firanami posiadający takie lub żakardowe modele. One również nie nastręczają problemów, jeśli chodzi o prasowanie.

Wzięcie pod uwagę wymiarów okna

Jeżeli tkanina ma ozdabiać małe pomieszczenie, należy wybrać model przepuszczający dużo światła. W taki sposób można optycznie je powiększyć i nadać małemu pokoikowi lepszego wyglądu. Wszystko to sprawią dobrze dobrane firanki. Sklep najczęściej posiada modele w różnych wariantach wielkościowych, które pomogą w uzyskaniu upragnionego efektu. Pod tym względem idealnie sprawdzą się zazdrostki czy inne, krótkie dekoracje okienne.

Spójność z wystrojem wnętrza

Zdarza się tak, że chcąc wprowadzić jakieś drobne zmiany w pomieszczeniu, zaczyna się od dekoracyjnych tekstyliów. To różnorodne elementy, które można wymienić mniejszym kosztem niż np. wymiana mebli. Jeśli odświeżenie wnętrza jest powodem, dla którego kupujemy dekoracje okienne, warto by były dopasowane do pozostałych elementów. Uchroni to przed efektem przytłoczenia zbyt dużą ilością wzorów, kolorów czy faktur tkanin w jednym miejscu. Dzięki spójności, łatwiej jest uzyskać efekt dobrze urządzonego pokoju.

Niezliczone możliwości aranżacyjne to jedna z wielu zalet dekoracji okiennych. Wybierając je, opłaca się dokonać wyboru pod indywidualne potrzeby. W końcu, pełnią one nie tylko funkcję ozdoby. Są także praktyczną ochroną przed światłem czy osłoną zapewniająca prywatność.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl